Uncategorized

Porsche Macan – nowa i jeszcze bardziej sportowa wersja [ZDJĘCIA]

Macan jest jednym z popularniejszych modeli, które Porsche ma w swojej gamie. Nowa wersja jest nie tylko mocniejsza, ale jak mówi sam producent, jeszcze bardziej sportowa. Co to właściwie oznacza?

Producent nie zawiódł swoich klientów i fanów. Nowa wersja Macana spełnia absolutnie wszystkie oczekiwania, a nawet je przewyższa. Najwyższa wersja silnikowa, czyli Macan GTS, dosłownie wyrywa z butów. Jego moc zwiększono aż o 44 kW (60 KM), dzięki czemu jego 2,9-litrowy silnik V6 biturbo generuje 324 kW (440 KM)! Na brak mocy pod butem nie można narzekać. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje mu zaledwie 4,3 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 272 km/h.

Porsche Macan

Trochę słabsza silnikowo wersja, czyli Macan S również otrzymał kilka dodatkowych koni więcej, bo o 20 kW (26 KM) zwiększyła się jego moc. Generuje teraz 280 kW (380 KM) przy tym samym silniku, co w wersji GTS. Jego osiągi są delikatnie słabsze, ale różnica jest mało zauważalna.

Porsche staje na wysokości zadania

Ponieważ wersja GTS otrzymała nowe pneumatyczne zawieszenie. Komfort jazdy jest jeszcze lepszy, niż w poprzedniej wersji, chociaż już wtedy wydawało się, że lepiej być nie może. Dla producenta takie zdanie nie istnieje. Zawsze jest coś, co można poprawić, bardziej dostosować pod klientów. Być może dlatego cieszy się tak dużym uznaniem i prestiżem wśród innych marek motoryzacyjnych.

Porsche Macan

Teraz warto powrócić do pytania ze wstępu, co to oznacza, że nowa wersja jest jeszcze bardziej sportowa? A no nie oznacza to nic innego, jak wyostrzenie sylwetki SUV-a, ledowe reflektory Dynamic Light System (PDLS) oraz lusterka boczne SportDesign. Ponadto montowane są większe koła: o średnicy min. 19 cali dla standardowego Macana, 20 cali dla S oraz 21 cali dla GTS. Ofertę uzupełniło również o siedem nowych wzorów obręczy.

Wnętrze

Na koniec kilka słów na temat wnętrza. Precyzyjne wykonanie, jak to na Porsche przystało. Klienci na pewno nie będą zawiedzeni. Nabywcy mają do wyboru liczne tapicerki, pakiety przeszyć i oczywiście zegarek analogowy. Ponadto Macan przejmuje nowe kierownice wielofunkcyjne i sportowe GT z modelu 911!

Cena

Jak wskazują statystyki, na Macana w ostatnich latach częściej decydują się kobiety. W Chinach stanowią aż 60%! Ceny modelu zaczynają się od 266 tys. PLN za bazowy wariant Macan. Wersja S kosztuje od 340 tys. PLN, a GTS – od 417 tys. PLN. Pierwsze zakupione modele, trafiają już do swoich właścicieli.

Polecane artykuły:

Fotoradary – podajemy listę nowych lokalizacji

Toyota AYGO X – to już potwierdzone. Nadciąga nowy crossover

MacannowośćPorschePorsche Macansamochód sportowySUV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *