Uncategorized

Przejechał na czerwonym. Błyskawiczna reakcja Policji [VIDEO]

Kierowca postanowił przemknąć na czerwonym świetle. Nie zauważył, że na pasie obok stoi radiowóz. Za reakcję nie trzeba było długo czekać.

Jak to jest z tą sygnalizacją świetlną? Kodeks drogowy mówi jasno:

„NIE MOŻNA przejechać poza białą linię, gdy świeci się czerwone światło. Jedź do przodu tylko wtedy, gdy masz zielone światło i jeśli jest miejsce, aby bezpiecznie opuścić skrzyżowanie lub zajmujesz pozycję, aby skręcić w prawo”.

Szkoły jazdy w trakcie kursów uczą podobnie. Jedynym warunkiem, kiedy można przejechać NA ŻÓŁTYM, świetle jest sytuacja, gdy gwałtowne hamowanie spowodowałoby niebezpieczeństwo. Kierowca z sytuacji, którą dzisiaj Wam udostępniamy, miał wyjątkowego pecha. Jechał spokojnie, gdy światło zmieniło się na takie, które zabrania wjazdu na skrzyżowanie.

na czerwonym

fot. Screen/YouTube

Nie zauważył, że przejechał na czerwonym?

Sytuacja nie stwarzała niebezpieczeństwa. Kierowca na pasie obok niego zahamował, a nasz bohater…postanowił przejechać. Miał pecha, ponieważ nie zauważył, że na pasie obok stoi radiowóz. Na reakcję Policji nie trzeba było długo czekać. Od razu zatrzymali delikwenta. Jakie konsekwencje spotkały kierowcę? Zgodnie z 92 ust. 1 Kodeksu wykroczeń, kierowcy, którzy nie stosują się do znaków, sygnałów lub poleceń osoby kierującej ruchem, podlegają karze grzywny lub też karze nagany. Oczywiście zgodnie z nowym taryfikatorem mandatowym!

Policja nie ma litości dla kierowców, którzy nie przestrzegają znaków sygnalizacji drogowej. Z danych sporządzonych przez funkcjonariuszy wynika, że nie stosowanie się do świateł, w 2020 roku przyczyniło się do 344 odnotowanych wypadków drogowych. Warto zaznaczyć, że są to te przypadki, które zostały zgłoszone na Policję…

Czytaj dalej:

Nielegalny kabotaż – proces w Danii. Kara 25 milionów złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *