Uncategorized

Rajd Estonii 2021: Kajetanowicz i Szczepaniak w czołówce

Trwa pierwszy etap Rajdu Estonii, siódmej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata 2021. Do szutrowej krainy wielkich prędkości zjechała śmietanka zawodników z całego świata, by wziąć udział w niezwykle efektownym rajdzie, który dopiero po raz drugi gości w kalendarzu WRC.

Od początku świetne tempo pokazują Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy na 4 z 5 odcinków specjalnych notowali czasy na podium kategorii WRC 3, wielokrotnie pokonując fabrycznych rywali WRC 2. Na czwartej próbie (Kanepi 1) zanotowali doskonały, dziewiąty czas w klasyfikacji generalnej!

Kajetan Kajetanowicz: Za nami pierwsza pętla Rajdu Estonii i jak zawsze tutaj różnice w czołówce są niewielkie. Cieszymy się jazdą, staramy się czerpać jak najwięcej frajdy z rywalizacji. Jest bardzo dużo szczytów, hop, które zmieniły się względem zeszłego roku. Wydaje mi się, że są ostrzejsze, albo najeżdżamy na nie zdecydowanie szybciej, bo te skoki są o wiele dłuższe. Dlatego trzeba bardzo uważać i czasem rozsądniej jest zwolnić. Niektóre załogi zakończyły już swój udział w rajdzie przez twarde lądowanie. Na pewno nie zmieniło się to, że jest to trudny rajd, a druga pętla zapowiada się na jeszcze bardziej wymagająca. Być może spadnie deszcz, co sprawia, że będziemy musieli trochę zweryfikować nasze ustawienie samochodu i oczywiście nadal cisnąć!

Rajd Estonii

Rajd Estonii 2021

Rywalizacja w kategorii WRC 3 jest bardzo zacięta. Reprezentanci LOTOS Rally Team utrzymują wysokie i równe tempo, walcząc na ułamki sekund o drugą pozycję z Finami, Lindholmem i Hämäläinenem. Do powrotu na drugą pozycję brakuje im tylko 0,7 sekundy. Na czele klasyfikacji są aktualnie Rosjanie, Łukjaniuk i Fedorow.

Na drugą pętlę organizatorzy przygotowali ponowne przejazdy prób Arula (12,68 km, godz. 14:34 czasu polskiego), Otepää (17,05 km, godz. 15:22), Kanepi (16,54 km, godz. 16:10) oraz Kambja (17,85 km, godz. 17:08).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *