Uncategorized

Rajd Śląska: tragiczne wydarzenia. Nie żyje pilotka.

Rajd Śląska w 2021 roku został zaplanowany na sobotę 11 września. Ten dzień okazał się tragiczny. Jedna z załóg wypadła z trasy. Pilotka zginęła na miejscu. Imprezę odwołano.

Do zdarzenia doszło rano w sobotę 11 września 2021 roku, około godziny 11:00. Jak poinformowali organizatorzy wydarzenia, jedna z załóg wypadła z trasy i uderzyła w ogrodzenie. Pilotka — Agnieszka Pyra, która siedziała na miejscu pasażera, zginęła na miejscu. Na miejscu natychmiast znalazły się służby i prokuratura, która rozpoczęła swoje działania.

W związku z tym, że impreza miała charakter medialny, policja wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała o przebiegu zdarzenia:

Wstępne ustalenia na miejscu zdarzenia wskazują na to, że załoga na prostym odcinku drogi, tuż przed zakrętem, wpadła w poślizg. Pojazd wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie. Niestety pilot, 39-letnia kobieta, zginął na miejscu. Kierowca nie odniósł obrażeń. Był trzeźwy. Pobrano krew do analizy. Na miejscu prowadzone były czynności policjantów pod nadzorem prokuratora. Odcinek drogi, na którym doszło do zdarzenia, był niedostępny dla kibiców.

Warto dodać, że Agnieszka Pyra była nie tylko pilotką, ale prywatnie również żoną kierowcy, który brał udział w rajdzie i prowadził samochód, w którym zginęła kobieta.

Imprezę natychmiast odwołano. Rajd zakończył się minutą ciszy, podczas której zawodnicy uczcili pamięć zmarłej kobiety. Organizatorzy również wydali oficjalny komunikat, który można przeczytać TUTAJ.

Składamy kondolencje i wyrazy współczucia dla Rodziny i Bliskich tragicznie zmarłej Agnieszki.

Więcej artykułów:

Kobieta prowadziła samochód po alkoholu, bo jechała na odwyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *