Uncategorized

Rimac Nevera czy Ferrari SF90 – kto zwycięży? [WIDEO]

Ferrari SF90 jest to niesamowicie szybki samochód. Z drugiej strony Rimac Nevera wiele obiecuje, zwłaszcza patrząc na jego niesamowitą specyfikację. Kto zwycięży w wyścigu Drag Race?

Całkiem niedawno opisywaliśmy samochód elektryczny chorwackiego producenta — model Rimac Nevera. Musimy przyznać, że jego cena 2 milionów euro zawęża grono potencjalnych kupców. Jednak to, co oferuje, może rekompensować sporą cenę zakupu.

Na kanale Carwow, który na YouTube ma 5,69 miliona subskrybentów pokazało się niedawno ciekawe wideo. W popularnym wyścigu Drag Race stanęły naprawdę niesamowite samochody. Na przykład Ferrari SF90 Stradale napędza 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Otrzymał on również kilka silników elektrycznych. Całość jego zestawu oferuje 1000 KM oraz 800 Nm momentu obrotowego. Posiada napęd na wszystkie koła AWD oraz wagę 1770 kg.

Rimac Nevera

fot. Ferrari SF90 Stradale

Wyglądają obiecująco te dane? Zapewne, jednak w porównaniu z elektrycznym modelem Rimac Nevera trochę tracą swojego blasku. Wspomniany model Nevera ma 1914 KM i niesamowite 2160 Nm momentu obrotowego. Tak samo jak Ferrari, posiada napęd na wszystkie koła, a jego waga to 2150 kg. Jak widać, jest cięższy, ale ma więcej mocy oraz momentu. Czy to wystarczy, aby pobić w wyścigu Drag Race Ferrari SF90 Stradale? Kierowcy próbowali swoich sił kilka razy. Co więcej, przez jednego z nich zamienili się nawet samochodami.

Rimac Nevera

fot. Rimac Nevera

Dodajmy jeszcze jedną ciekawą i zarazem zaskakującą informację. Pisaliśmy już dzisiaj o samochodzie elektrycznym Tesla Model S Plaid, który pobił rekord świata, osiągając 9,247 sekundy na ćwierć mili. Powiemy tylko, że w wideo, które publikujemy poniżej, nieoficjalnie został pobity ten rekord, który ustanowiła Tesla. Napiszcie w komentarzach, jaki pokazał się wynik na ekranie jednego z samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *