Uncategorized

Rosyjscy żołnierze zabierają telefony Ukraińcom. Odmowa karana śmiercią

Z każdym dniem dopływają do nas coraz to drastyczniejsze doniesienia z Ukrainy. Okazuje się, że rosyjscy żołnierze zabierają telefony cywilom, aby móc dzwonić do Rosji. Odmowa może być tragiczna w skutkach.

Wojna na Ukrainie z każdą godziną staje się drastyczniejsza. Putin ewidentnie nie spodziewał się tak zaciekłego oporu ze strony Ukrainy i ogromnych strat, które poniósł. W związku z tym zarówno on, jak i jego żołnierze posuwają się do coraz bardziej bestialskich zachowań.

Dzisiaj (1 marca) od rana rosyjskie wojska atakują budynki cywilne w miejscowości Charków. Bombardowane są bloki mieszkalne oraz obiekty użyteczności publicznej. Jedna z kamer miejskiego monitoringu zarejestrowała moment wybuchu bomby na centralnym Placu Swobody. Szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba skomentował to na Twitterze następująco: „Barbarzyńskie uderzenia rakietowe na centralny Plac Swobody i osiedla mieszkaniowe Charkowa. Putin nie jest w stanie złamać Ukrainy. W furii popełnia więcej zbrodni wojennych, morduje niewinnych cywilów”.

Charków wybuch bomby

Fot. Twitter / Screenshot

Żołnierze zabierają telefony

Na Ukrainie wyłączono roaming dla rosyjskich sieci, w związku z czym rosyjscy żołnierze nie są w stanie dzwonić do swojego kraju. Ukraińska państwowa służba ds. łączności specjalnej napisała: „Ukraińscy operatorzy odłączyli łączność okupantom, blokując dostęp telefonów z rosyjskimi numerami do swoich sieci”. Problemy z łącznością dla żołnierzy są poważnym utrudnieniem.

Niestety w związku z tą sytuacją cierpią również Ukraińcy. „Nie mając możliwości dzwonienia ze swoich numerów, okupacyjne wojska coraz częściej zabierają telefony obywatelom” — alarmują ukraińskie służby. W takiej sytuacji osoby, którym odebrano telefon, powinny zgłosić to do operatora i zablokować numer.

Russian soldiers captured by Ukraine. pic.twitter.com/INfhnq4D8t

— Crypto BULL 🐂 (@100kBitcoinPump) February 24, 2022

Zginął, bo odmówił

Niestety jeden z obywateli Ukrainy zginął, ponieważ odmówił oddania swojego telefonu. „Żołnierz armii Rosji zastrzelił mężczyznę za to, że nie dał mu komórki, by zadzwonić do domu do Rosji„. Taką wiadomość podały władze obwodu zaporoskiego. Na chwilę obecną wiadomo tylko, że był to mieszkaniec Berdiańska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *