Uncategorized

Specjalistyczny samochód dla Centrum Zdrowia Dziecka

PKN ORLEN przekazał Instytutowi „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” samochód do transportu sanitarnego preparatów żywieniowych.

Darowizna pozwoli na wsparcie pacjentów objętych specjalistyczną opieką medyczną. Skorzysta z niej ponad 500 dzieci w całej Polsce. Wartość darowizny wynosi 110 tys. złotych.

Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” jako jedyny ośrodek w Polsce obejmuje opieką pacjentów pediatrycznych z całego kraju w ramach programu całkowitego żywienia pozajelitowego lub żywienia dojelitowego w warunkach domowych.

– Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby Polaków, a w szczególności najmłodszych i reagujemy na nie, zapewniając kompleksową pomoc. Tak rozumiemy znaczenie odpowiedzialnego biznesu. Dlatego wspólnie z Fundacją ORLEN od lat konsekwentnie wspieramy polską służbę zdrowia i zwiększamy nasze zaangażowanie finansowe w tym obszarze. Przykładem jest nasza współpraca z Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, który jest jednym z najważniejszych ośrodków niosących pomoc najmłodszym pacjentom w kraju – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Centrum Zdrowia Dziecka

Fot. Biuro Prasowe PKN Orlen

Centrum Zdrowia Dziecka w potrzebie

W ramach programu Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” konieczne są dostawy wyspecjalizowanych preparatów żywieniowych do miejsca zamieszkania małych pacjentów. Odbywają się one cyklicznie, co tydzień, co miesiąc lub co dwa miesiące, w zależności od programu leczenia. Dostawy realizowane są na terenie całej kraju. Obecnie pod opieką Instytutu znajduje się blisko 500 dzieci, co sprawia, że kierowcy pokonują rocznie około 800 tys. km.

Od 2018 roku na rzecz Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” Fundacja ORLEN przekazała łącznie blisko 400 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *