Uncategorized

Ten samochód będzie jeździł na energię słoneczną

Tego jeszcze nie było — Lightyear One. Ten samochód będzie jeździł na energię słoneczną. Jak to możliwe? Czy sprawdzi się w Polsce?

Samochody elektryczne, hybrydy są teraz na topie. Jak wszystko, mają swoje wady, zalety. Jedni je kochają, a drudzy nienawidzą. Głównym argumentem tych drugich jest zasięg. Przykładowo Tesla, która ma największy zasięg, na jednym ładowaniu przejedzie 600 km. Dużo, czy mało? Byłoby sporo, gdyby nie fakt, że Polska nie jest przygotowana na pojazdy elektryczne. Na stacjach jest zbyt mało ładowarek, a jak są, to samochody ładują się bardzo długo. Jest to po prostu nieopłacalne.

ten samochód

Odpowiedzią na wszystkie potrzeby ma być samochód na energię słoneczną — Lightyear One. Nad projektem holenderska firma pracuje już długi czas. Wszystko po to, aby dopracować projekt w najmniejszych szczegółach.

Wiemy już, skąd będzie czerpał energię. Samochód będzie wykorzystywał tradycyjne akumulatory. Wspomagać je będą zamontowane panele słoneczne na dachu. Firma odpowiada na argumenty związane z zasięgiem. Pojazd ma przejeżdżać aż 709 km na jednym ładowanie! Jeżeli faktycznie to się potwierdzi, to będzie to najlepszy wynik!

Latem 2022 roku dokładniej poznamy ten wynalazek

Dlatego latem, ponieważ wtedy jest najlepsza efektywność pojazdu. Teraz by się to nie opłacało, ponieważ słońca (szczególnie w Polsce) nie ma prawie wcale. Szczegóły, typu cena, dostępność, czy opcje konfiguracji nie są jeszcze znane, ale trzeba przyznać, że sam projekt zapowiada się niezwykle ciekawie.

Jeżeli zainteresował Was temat, zachęcamy do obejrzenia pierwszego testu pojazdu, który zamieszczamy poniżej.

Będziemy obserwować poczynania w tej kwestii i oczywiście informować Was na bieżąco!

hybrydaLightyear Onenowośćsamochód elektrycznysłońce

Obserwuj nasze artykuły na Google News Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj)
aby być na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *