Uncategorized

Toyota Hilux GR Sport – nowość na rynku

Z początkiem roku, Toyota zapowiada nowość – model Hilux w wersji GR Sport. Samochód stworzono dla lepszych osiągów i szybkości reakcji.

Model Hilux to legenda Rajdu Dakar i jednocześnie zwycięzca tej imprezy motorsportowej, którą zalicza się do najtrudniejszych na świecie. Wraz z nowym rokiem, model doczekał się swojej nowej wersji – GR Sport.

Zaprojektowano go z myślą o osobach, które prowadzą aktywny tryb życia, czyli dużo podróżują, czy jeżdżą na różnego rodzaju wyprawy. To samochód do zadań specjalnych. W nowej wersji przede wszystkim ulepszono to, co dało się ulepszyć. W związku z tym Hilux zyskał zupełnie nowe zawieszenie, które przyczynia się do jeszcze lepszych wrażeń z jazdy i poczucia większej kontroli nad pojazdem.

Toyota Hilux

Fot. Toyota

Nie można odebrać mu zdolności terenowych. Producent zapewnia, że Hilux wjedzie dosłownie wszędzie. Wszystko dzięki wsparciu aktywnego mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu. Dodatkowo samochód jest doskonale wyciszony, przez co komfort podróży pasażerów również poszedł o poziom w górę.

Toyota Hilux

fot. Toyota

Nasser Al-Attiyah, kierowca TOYOTA GAZOO Racing, wielokrotny mistrz świata w rajdach terenowych i trzykrotny triumfator Rajdu Dakar, mówi:

Hilux ma legendarną reputację jako auto twarde i niezawodne. Odnosi się to nie tylko do naszej rajdówki, ale i do aut drogowych, w tym wersji GR Sport. Nowy model, który jest inspirowany naszymi samochodami z Rajdu Dakar, oferuje wrażenia z jazdy na jeszcze wyższym poziomie, zarówno na drogach jak i bezdrożach. Czuć w nim ducha sportowej rywalizacji, dzięki czemu klienci na całym świecie mogą posmakować atmosfery Rajdu Dakar.

Toyota podnosi poprzeczkę

Model dopracowano w najmniejszych szczegółach. Wszystko po to, aby w momentach kryzysowych był niezawodny. Tę niezawodność zapewnia mu silnik o pojemności 2,8 litra ma 204 KM i 500 Nm oraz zdolność do ciągnięcia przyczepy o masie 3,5 tony. Nigdy nie wiadomo, co nas w życiu spotka, więc warto być gotowym na każdą ewentualność.

Samochód trafi do salonów już latem 2022 roku. Jak Wasze wrażenia?

Czytaj dalej:

Zmiany w przepisach dla kierowców ciężarówek

2022GR SportHiluxnowośćToyota

Obserwuj nasze artykuły na Google News Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj)
aby być na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *