Uncategorized

Toyota Supra w wersji Safety Car

Słowacki obiekt w postaci toru SLOVAKIA RING zakupił dwa ciekawe samochody. Egzemplarzy Toyota Supra przystosowano do bardzo ciekawej roli.

Konkretne modele, które trafiły do torowej floty cechują się mocą blisko 340km oraz sześciocylindrową rzędową jednostką benzynową. Zawrotna prędkość maksymalna wynosi około 280km/h. Napęd w obu japońskich konstrukcjach przenoszony jest tradycyjnie na tylną oś. Do setki rozpędzą się w zaledwie 4,3s.

Toyota Supra i funkcja bezpieczeństwa

Obie Supry zakupiono nie bez powodu. Ich rola będzie opierała się na funkcji tzw. Safety Cara podczas wszystkich motorsportowych wydarzeń, które skupia wokół siebie SLOVAKIA RING. W dodatku Toyoty zostały doposażone w kilka małych, ale znaczących drobiazgów. Na dachu umieszczono specjalną sygnalizację świetlną. Co więcej, udoskonalono również łączność z załogą Safety Cara, a dyrektorem zawodów. Jak podkreślono, za kierownicą Toyoty Supry będą zasiadać wyłącznie zawodowi ,,driverzy” oraz jedni z najbardziej doświadczonych instruktorów sportowej jazdy.

Toyota Supra SC

SLOVAKIA RING

Konkretny wybór

Władze toru przy wyborze nowych Safety Carów kierowały się kilkoma ważnymi kwestiami. Zdecydowanie mowa tu o niecodziennym oraz jakże wyróżniającym się designie karoserii. Pod uwagę również wzięto sportową historię japońskiej marki oraz wyśmienitego modelu Supry. Nie mogła zostać także pominięta część poziomu bezpieczeństwa jaki niesie za sobą ten konkretny samochód. Kilka bardzo ważnych czynników sprawiło, że nowe Supry w wersji takiej, a nie innej prezentują się doskonale. Spersonalizowane barwy w połączeniu z niepowtarzalnym wyglądem auta dają niesamowity efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *