Uncategorized

Toyota wprowadza czytniki linii papilarnych

Toyota jest pierwszym producentem, który wprowadza nowy system zabezpieczeń przed kradzieżą. Chodzi o system SelectaDNA.

Świat stale idzie do przodu, a wraz z nim rozwiązania, które można stosować w branży motoryzacyjnej. System SelectaDNA to innowacyjna metoda, która ochroni nasz samochód przed kradzieżą, jednoczenie ułatwiając znalezienia złodzieja. Jak to wszystko ma działać?

SelectaDNA to emulsja o budowie syntetycznego DNA, widoczna w świetle UV, podobna do DNA ludzkiego. Dzięki temu powstające łańcuchy ułatwią identyfikację samochodu, ponieważ każdy z nich posiada unikalny kod oraz adres bazy właścicieli, z której policja może błyskawicznie skorzystać. Dodatkowo, zmazanie emulsji będzie właściwie niemożliwe. Są ode odporne nie tylko na działania mechaniczne, ale również temperaturowe. Producent zapewnia trwałość do 5 lat!

Założenie jest takie, że złodziej, kiedy zauważy oznaczenie pojazdu, że posiada on identyfikator DNA, odstraszy od kradzieży, ponieważ błyskawicznie policja się o tym dowie.

Toyota pierwszym producentem, który wprowadza system

Będzie on dostępny już w najnowszych wersjach modeli: Yaris, Yaris Cross, Corolla, Toyota C-HR, Camry, Prius, Prius Plug-in, RAV4, Highlander i Land Cruiser. Są to jedne z najpopularniejszych samochodów, które nierzadko są kradzione. Dzięki działaniom producenta, nie będziecie musieli się martwić o Wasz pojazd.

SelectaDNA jest tylko jednym z elementów pakietu antykradzieżowego, ofertowanego dla nowych aut naszej marki. Należą do niego także nowoczesne immobilisery, alarmy i zabezpieczenia kół specjalnymi śrubami patentowymi. Naszą rolą w serwisach Toyoty jest zadbanie o to, by kierowcy mogli cieszyć się ze swoich aut bez żadnych trosk.

Mówi Artur Wasilewski, Service Department Manager.

Co myślicie o tym zabezpieczeniu? Skłoni Was to do zakupu samochodu od producenta?

Czytaj dalej:

Musicie to zobaczyć! Mężczyzna przepływał przez przejście [VIDEO]

kradzieżpolicjaSelectaDNAToyotazłodzieje

Obserwuj nasze artykuły na Google News Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj)
aby być na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *