Uncategorized

Toyota Yaris Cross najbezpieczniejszym samochodem?

Euro NCAP ogłosiło wyniki. Toyota Yaris Cross zdobyła 5 gwiazdek, przez co została uznana za najbezpieczniejszy model 2021 roku w klasie „Small MPV”.

Euro NCAP to niezależna organizacja, która zajmuje się oceną bezpieczeństwa samochodów. W 2021 roku nagrodę najbezpieczniejszego samochodu zdobył Yaris Cross. Łącznie przetestowano 33 nowe samochody. W tym dwa modele koncernu z Japonii – Yarisa Cross i Mirai. Zarówno jeden jak i drugi model zdobyły pięć gwiazdek na pięć możliwych, jednak to Yaris znacznie wyróżnił się na tle konkurencji.

Toyota Yaris Cross

Zdobył 86% za ochronę dorosłych pasażerów i 84% za bezpieczeństwo przewożonych w samochodzie dzieci. Wszystko dzięki nowym systemom, które zastosowano przy konstruowaniu modelu. Mowa tutaj m.in. o nowym nadwoziu, które zaprojektowano na platformie TNGA. Ponadto Yaris wyposażono w komplet zupełnie nowych poduszek powietrznych.

Toyota Yaris Cross

Toyota stanęła na wysokości zadania

Co więcej, wprowadzono liczne systemy bezpieczeństwa, które wspomagają kierowcę, kiedy jest taka potrzeba. Mowa tutaj o systemie zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach, wspomaganiu kierownicy w razie ryzyka zderzenia oraz inteligentny tempomat adaptacyjny. Niezaprzeczalnym atutem jest także półautonomiczny system parkowania, który przejmuje kontrolę nad kierownicą, gazem i hamulcem podczas manewrów przy parkowaniu zarówno prostopadłym, jak i równoległym.

Jeżeli parkowanie było dla Was stresujące – musicie pomyśleć o Toyocie! Małe miejsca parkingowe już więcej nie będą problematyczne.

Czytaj dalej:

Nie zachował odpowiedniej odległości. Wzbudzał podejrzenia.

Ponad 20 h jazdy dziennej. Kierowca miał dwie karty

crossEuro NCAPToyotaYaris

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *