Uncategorized

Toyota zapowiada aż 30 bateryjnych modeli elektrycznych do 2030

Toyota zdradziła swoje plany na najbliższe osiem lat. Producent zapowiada, że gama modeli poszerzy się aż o 30 nowych, elektrycznych propozycji.

Koniec roku, więc czas na postanowienia noworoczne. Robią je również producenci samochodowi, jednak jak się okazuje nie tylko na Nowy Rok, ale na najbliżej osiem lat!

Toyota stawia wysoko poprzeczkę

Producent już jest dominantem na rynku, jeżeli chodzi o miejskie samochody. Corolla, czy Yaris biją wszelkie rekordy sprzedażowe. Kolejne lata zapowiadają się równie owocnie. Prezydent Motor Corporation, zapowiedział, że do 2030 roku ich gama BEV, łącznie z Lexusem będzie liczyła 30 modeli, a roczna sprzedaż osiągnie poziom 3,5 miliona samochodów!

Toyota bZ4X

Do tej pory producent realizował, i to nawet z nadwyższą, wszystkie postawione sobie cele. Czy tak będzie i tym razem? Zapowiedziano i zaprezentowano 16 modeli elektrycznych, które zostaną wprowadzone do sprzedaży w najbliższym czasie. Na scenie pojawiły się wszystkie wersje, które obecnie klienci uwielbiają najbardziej, czyli SUV-y, samochody sportowe, dostawczaki, a także terenowy SUV i pickup. Jednym słowem – dla każdego, coś dobrego!

Pierwszą nowością, na którą wszyscy zacierają ręce, jest model bZ4X. Wjedzie na salony już w pierwszych miesiącach 2022 roku.

Toyota bZ4X

Fot. Toyota

Akio Toyoda zapowiada, że model powali na kolana wszystkich i zapewni producentowi kolejne zaskakujące wyniki. Mówi:

Kompaktowy SUV z linii bZ to mały samochód, dlatego przy jego projektowaniu skupiliśmy się na jak największej wydajności. Naszym celem jest osiągnięcie zużycia energii na poziomie zaledwie 125 Wh/km – będzie to najlepszy wynik w tej klasie. Średniej wielkości sedan będzie spełniał oczekiwania klientów jako główny samochód w rodzinie.

To jeszcze nie koniec! Kontynuuje Toyoda:

Wprowadzimy pełną gamę masowych modeli elektrycznych w rozsądnych cenach, które spełnią oczekiwania różnych klientów. Chcemy dostarczyć kierowcom na całym świecie bateryjne samochody elektryczne o pięknej stylistyce i świetnej charakterystyce jazdy, które prowadzi się z przyjemnością.

Czekamy z niecierpliwością, a Wy?

Czytaj dalej:

Ciężarówka zjechała do rowu na śliskim parkingu. Pomogły jej busy

2030BEVbZ4Xsamochód elektrycznyToyota

Obserwuj nasze artykuły na Google News Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj)
aby być na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *