Uncategorized

W samochodach jest za dużo elektroniki?! [VIDEO]

Dużo elektroniki w samochodach to dobrze, czy może źle? Dobrze, jeżeli używamy jej na postoju. Jeden z kierowców bawił się nią w trakcie jazdy. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Wielkie dotykowe ekrany, systemy Android Auto, nawigacje to elementy standardowego wyposażenia samochodów na miarę XXI wieku. Czy wyobrażamy sobie, żeby było inaczej? Pewnie starsi kierowcy tak. Duża ilość elektroniki ma swoje plusy i na pewno ułatwia prowadzącemu pojazd obsługę. Warto jednak pamiętać, aby gadżety nie zabierały nam uwagi, którą powinniśmy skierować na ulicę.

samochodach

fot. Screen/YouTube

Niestety i z takimi wypadkami spotykamy się stosunkowo często. Jedną z kolizji zarejestrował kierowca samochodu osobowego, będącego świadkiem wypadku. Widzimy, jak samochód stoi przed pasami, przepuszcza pieszych. Jak wynika z relacji świadka – za kierownicą siedziała starsza pani. W pewnym momencie pojawia się Skoda, która wjeżdża w tył stojącej Fiesty. Autor nagrania twierdził, że widział, jak pan, który spowodował wypadek, bawił się ekranem multimedialnym.

Sprawca wyszedł ze zdarzenia bez szwanku, jednak gorzej było ze straszą panią, która w wyniku obrażeń została przewieziona do szpitala. Całe szczęście, że przechodnie zdążyli zejść z przejścia dla pieszych. Na koniec, niech ta sytuacja będzie dla nas przestrogą, jeżeli w trakcie jazdy będziemy chcieli pobawić się gadżetami w swoich samochodach, czy telefonach. Ponieważ wypadek mógł spowodować również smartfon, który również nierzadko przyczynia się do wypadków drogowych.

Czytaj dalej:

Nielegalny kabotaż – proces w Danii. Kara 25 milionów złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *