Uncategorized

W Volvo nie będzie tapicerki z naturalnej skóry

Volvo dba nie tylko o środowisko, ale też o dobro zwierząt. W nowych modelach nie znajdziemy już tapicerki z naturalnej skóry.

Producent dał się już poznać z ekologicznej strony. Co roku organizuje on akcje pod salonami, gdzie można wypożyczyć choinkę w czasie Bożego Narodzenia. Wszystko po to, aby ograniczyć ilość wycinanych w lasach drzew.

Teraz czas na kolejny krok. Producent dąży do tego, aby w 2025 roku aż 25% surowców, których użyto przy produkcji samochodów, pochodziło z recyklingu. W związku z tym rezygnują z wyposażenia, w którego skład wchodzi naturalna skóra. Ale spokojnie, jeżeli lubicie skórzane środki, nie będziecie zawiedzeni. Producent ma już alternatywę — będą to ekologiczne materiały wykonane ze źródeł biologicznych i pochodzących z recyklingu.

Volvo ma już jeden przykład tworzywa

Chodzi o Nordico, czyli materiał, który pochodzi ze ścinków leśnych i z przetworzonych korków do wina. Na pierwszy rzut oka nikt by nie poznał, ponieważ producent zadbał o to, aby wszystko zostało wykonane w jak najlepszy sposób, z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Volvo

Źródło: media

Producenci samochodowi rywalizują na rynku o to, kto jest najbardziej EKO. Mercedes, który wypuszcza same już elektryczne samochody, czy właśnie Volvo, które dąży do działania w zamkniętym obiegu.

Co sądzicie o tym wszystkim? Dajcie znać w komentarzach!

Polecane artykuły:

Wzmożone kontrole na autostradzie A4

Mandat rozłożony na raty? Zapowiadają się wielkie zmiany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *