Uncategorized

Wojna na Ukrainie. Wszechobecna panika. Korki na stacjach i drogach

24-lutego doszło do pierwszych ataków na Ukrainie. W Kijowie zamknięto przedszkola, szkoły, szpitale przeszły w tryb gotowości. Na wyjeździe z miasta gigantyczne korki.

W godzinach porannych 24-lutego doszło do tego, czego obawiali się wszyscy. Putin wydał rozkaz przeprowadzenia operacji militarnej. Z oficjalnych źródeł wynika, że wojska rosyjskie przekroczyły wschodnie, północne i południowe granice.

Wybuchy słychać było również w stolicy — w Kijowie. W związku z tym mieszkańcy usłyszeli syreny alarmowe już około godziny 5 nad ranem. Część obywateli już wtedy udała się do schronów.

Wojna na Ukrainie

Fot. Pixabay / YouTube (Screenshot)

Wśród mieszkańców wybuchła panika. Zawieszono działalność szkół, przedszkoli, ale również niektórych zakładów pracy. Apelowano, aby pracownicy, którzy nie muszą wychodzić, pozostali w domach. Szpitale przeszły w stan gotowości na przyjmowanie większej ilości pacjentów. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie schronów postawiono „na baczność”, aby wszystko było gotowe, gdyby pojawiła się taka potrzeba.

Charków teraz i ludzie ukrywający się w metrze o 5 rano. Coś strasznego. Wojna. #wojna #Ukraina pic.twitter.com/YCwtqdF4jL

— Julia Trojanowska (@jtrojanowskaa) February 24, 2022

Wojna na Ukrainie

Władze apelowały, aby ludzie pozostali w domach i nie przemieszczali się, ponieważ zostało zarejestrowane zagrożenie z powietrza. Mimo wszystko mieszkańcy pospiesznie zaczęli opuszczać swoje miejsce zamieszkania, aby szukać schronów poza granicami Kijowa. Kierują się głównie w stronę granicy zachodniej kraju.

Na wyjeździe z #Kijev wielokilometrowe korki
#wojna #putin #ukraina pic.twitter.com/p2eiDucDSj

— CarFace (@CarFace_io) February 24, 2022

Pomimo zapewnień Putina, że obywatele nie mają czego się obawiać, na stacjach benzynowych pojawiły się gigantyczne kolejki, podobnie jak na drogach wyjazdowych z miasta. Mieszkańcy Kijowa wykupują również zapasy wody, kaszy oraz innych produktów pierwszej potrzeby z długim terminem przydatności.

Więcej informacji:

Wojna na Ukrainie: UE szykuje „olbrzymi pakiet sankcji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *