Uncategorized

Wysokie mandaty. Coraz więcej kierowców traci prawko

Od 1 stycznia 2022 roku, kiedy to w życie weszły nowe przepisy drogowe, policja wystawia wysokie mandaty. Przypominamy, że kara może wynieść nawet 5 000 złotych!

To już ostatni dzwonek, aby zapoznać się z przepisami, które weszły w życie 1 stycznia. Ich nieznajomość może Was słono kosztować. Dotychczasowo, najwyższa kara, jaką mógł otrzymać kierowca, wynosił 500 zł. Obecnie jest to nawet 5 tys. złotych! Jak podaje Policja:

Wzrosły też minimalne grzywny za niektóre wykroczenia. Na przykład mandat za przekroczenie prędkości do 30 km/h wynosi do 400 zł. Przy przekroczeniu prędkości od 31 do 40 km/h kierowca zapłaci co najmniej 800 zł, a dalej – o 41-50 km/h – 1000 zł; 51-60 km/h – 1500 zł; 61-70 km/h – 2000 zł; o 71 km/h i więcej – 2500 zł. Kwoty te wzrosną dwukrotnie w przypadku recydywy. W takim wypadku np. za przekroczenie prędkości o 71 km/h i więcej kierowca zapłaci 5000 zł.

Sypią się mandaty

Już pierwszego dnia posypały się pierwsze kary według nowych taryfikatorów. Kierowcy nagminnie przekraczają prędkość, szczególnie w terenie zabudowanym, a Policja nie ma litości na takie zachowania! Przypominamy też, że w przypadku, gdy sprawa zostanie skierowana do sądu, wymiar sprawiedliwości może nałożyć karę w wysokości (UWAGA) 30 tys. złotych! Kwota przyprawia o zawrót głowy.

mandaty

fot. Policja

Jak widać po powyższych przykładach, kierowcy nie mają łatwego życia. Stracić prawko nie jest trudno, natomiast odzyskać je z powrotem… Polecamy więc zdjąć nogę z gazu i w trakcie jazdy podziwiać widoki. Na pewno będzie to mniej kosztowne.

Czytaj dalej:

To zaszło za daleko?! Podmienił dokumenty na starsze

kierowcamandatypolicjaprepisypunkty karne

Obserwuj nasze artykuły na Google News Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj)
aby być na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *