Uncategorized

Wzmożone kontrole na autostradzie A4

ITD prowadzi akcje, w której przeprowadza wzmożone kontrole na autostradzie A4. Chodzi o nieprzestrzeganie przez kierowców tirów znaku “zakaz wyprzedzania”.

Inspektorzy wczoraj, czyli 22 września prowadzą akcję, w której ramach przeprowadzane są wzmożone kontrole. Według obserwacji, kierowcy samochodów ciężarowych nie przestrzegają znaku B-26, czyli “zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe”.

A4

Źródło: gitd.gov.pl

Niestosowanie się do tego przepisu można zauważyć na wielu trasach. Przykładem może być autostrada A2, gdzie tiry mają zakaz wyprzedzania przez dłuższy odcinek czasu. Nie trzeba chyba mówić, że przepis po coś wprowadzono. Kierowcy ciężarówek nagminnie wymuszają pierwszeństwo, oraz tamują ruch, wyprzedzając się wzajemnie na dwupasmowej drodze.

To nie koniec wykroczeń na A4

Nieprzestrzeganie znaku to jedno, a posługiwanie się cudzą kartą to drugie. Za łamanie pierwszego przepisu, wystawiono 19 mandatów karnych. I to wszystko na jednej trasie! Kontrole wykazały jednak więcej przewinień, np. nieprzestrzeganie obowiązkowego czasu pracy, pomijanie odpoczynków, posługiwanie się cudzą kartą w tachografie.

Kierowcy narażają w ten sposób nie tylko siebie na niebezpieczeństwo, ale też pozostałych uczestników ruchu drogowego. Wyprzedzanie tam, gdzie jest zakaz, powoduje korki, zatory, a czasami też wypadki.

Polecane artykuły:

Mandat rozłożony na raty? Zapowiadają się wielkie zmiany

S8: urządzenia do pomiarów prędkości pojawią się już wkrótce

Takie rzeczy tylko w Polsce. Rodzina na przejściu dla pieszych [VIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *