Uncategorized

Yaris GR Sport wjeżdża do Europy! [DEBIUT]

Nowość w rodzinie samochodów sportowych – Yaris GR Sport. Dołącza do wielokrotnie nagradzanej rodziny. Czy okaże się kolejnym sukcesem?

Rodzina Yarisa cieszy się ogromną popularnością, niezależnie od wersji pojazdu. Model zdobył wiele nagród w tym tytuł europejskiego Samochodu Roku 2021. Wersja GR również nie odstawała. W Niemczech samochód zdobył wyróżnienie prestiżową Złotą Kierownicą 2021. Jak będzie z najnowszą wersją Sport?

Toyota Yaris GR Sport

Fot. Toyota

Jedno jest pewne – model na pewno znajdzie swoich zwolenników. To, co wyróżnia to przede wszystkim nowa wersja lakieru dostępna tylko przy modelu GR Sport – Dynamic Grey. Lakier połączony z czarnym dachem i innymi czarnymi elementami dodaje pojazdowi pazura, obok którego nie da się przejść obojętnie. Charakterystycznym elementem w wyglądzie auta są także specjalnie opracowane 18-calowe koła, które nawiązują do TOYOTA GAZOO Racing – prestiżowych międzynarodowych rajdów.

Toyota Yaris GR Sport

Fot. Toyota

Yaris GR Sport nie odstaje od innych

A wręcz przeciwnie! Dopełnia rodzinę Toyoty, która wydawać się mogło, że była już kompletna. Wersja Sport to idealna propozycja dla fanów sportowych, ale zarazem praktycznych, miejskich pojazdów. Superoszczędny napęd hybrydowy sprawi, że kierowca stale będzie miał dostęp do mocy, a jednocześnie spalanie nie będzie na wysokim poziomie. Przy obecnych cenach paliwa to ważny aspekt.

Mowa tutaj o silniku 1.5, którego łączna moc wynosi 116 KM, jak i z klasycznym, benzynowym silnikiem 1.5 o mocy 125 KM. Ta druga wersja połączona jest z manualną skrzynią biegów, która automatycznie zwiększa obroty silnika podczas redukcji biegu. Rozwiązanie ułatwia sprawny i dynamiczny start.

Stylistyka wnętrza

Skoro samochód z zewnątrz nawiązuje do TOYOTA GAZOO Racing, w środku nie mogło być inaczej. Sportowe fotele, naszycia GR na kierownicy, fotelach, czy przycisku START. Pojazd zapewnia wszystko to, co powinien, czyli sportowe wrażenia, przy komfortowej jeździe. Nie możemy się doczekać, aż model trafi na salony, a następnie na ulice.

Toyota Yaris GR Sport

Fot. Toyota

GR Sport będzie dostępny w Polsce już od drugiego kwartału 2022 roku! Warto nastawić budziki, ponieważ Toyota wysoko postawiła poprzeczkę. Ciekawe, jaka będzie odpowiedź konkurencji.

grnowośćSportToyotaYaris

Obserwuj nasze artykuły na Google News Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj)
aby być na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *