Uncategorized

Zmiany w kodeksie drogowym! Czego możemy się spodziewać?

Kierowco! Kolejne zmiany w kodeksie drogowym na horyzoncie. Wyższe mandaty, zmiany w punktach karnych to tylko niektóre przemiany, których możemy się spodziewać.

Kodeks drogowy przeszedł już liczne reorganizacje, jednak to nie jest koniec, ponieważ w nadchodzącym czasie czekają nas kolejne. Przede wszystkim kierowcy mogą spodziewać się wyższych mandatów — przede wszystkim dotyczy to przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 30 km/h. W takiej sytuacji zapłacimy 5 tysięcy złotych!

Zmiany w kodeksie drogowym

To jeszcze nie koniec…

Podwyższono mandat za wykroczenia drogowe z 5 tysięcy na (uwaga!) 30 tysięcy złotych!

Zmiany dotkną również punktów karnych

Do tej pory punkty karne “kasowały się” po roku, po wprowadzaniu przemian, jakie planuje rząd, czas ten ma się wydłużyć do dwóch lat. Planowanie jest również zniesienie szkoleń, które obecnie są bardzo popularne, dzięki którym kierowcy mogą zmniejszyć liczbę swoich punktów. Dodatkowo, od tego, ile mamy punktów, będzie zależała cena OC…

Projekt ustawy nie został jeszcze zatwierdzony, jednak wszystko wskazuje na to, że nowe przepisy wejdą w życie. Wszystko po to, aby zmniejszyć odsetek wypadków, które są powodowane zbyt szybką jazdą. W Polsce ich ilość nadal jest wysoka. Warto więc już teraz zdjąć pedał z gazu, aby przygotować się do nowych przepisów.

Co uważacie o planowanej rewolucji w kodeksie drogowym? Dajcie znać w komentarzach!

Więcej artykułów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *