Uncategorized

1000 km na jednym ładowaniu?! To jest możliwe

Mercedes-Benz VISION EQXX wyjechał na drogi i wzniósł efektywność elektryków na inny poziom. Ładowanie nie musi być uciążliwe. Samochód może przejechać nawet 1000 km na jednym ładowaniu akumulatora. Niesamowite? Tak wygląda przyszłość.

Samochody elektryczne z każdym rokiem zyskują na popularności. Być może jest to spowodowane wysokimi cenami paliwa, a być może klienci przekonują się do elektryków. Do tej pory jednym z głównych argumentów „przeciw” tego typu pojazdom, był zasięg. Mercedes postanowił raz na zawsze zdementować plotkę, że elektrykiem nie można daleko pojechać, ponieważ dużo czasu będziemy tracić przy ładowarce.

Mercedes - ładowanie

fot. Mercedes-Benz

Stworzył model, który na jednym ładowaniu jest w stanie przejechać 1000 kilometrów! Ten projekt z dziedziny inżynierii motoryzacyjnej zapewnia nieznany dotąd punkt odniesienia, jeśli chodzi o efektywność i zasięg aut elektrycznych. Mercedes stworzył coś, co do tej pory wydawało się niemożliwe.

Zrobiliśmy to! Z łatwością pokonaliśmy ponad 1000 km na jednym ładowaniu w rzeczywistych warunkach drogowych, przy zużyciu energii wynoszącym zaledwie 8,7 kWh/100 km. VISION EQXX to najbardziej efektywny Mercedes, jaki kiedykolwiek powstał. Stojący za nim program techniczny stanowi kamień milowy w rozwoju samochodów na prąd i podstawę naszego strategicznego celu, jakim jest pozycja lidera elektromobilności.

Powiedział Ola Källenius, prezes zarządu Mercedes-Benz Group AG. Oznacza to jedno, producent na tym nie poprzestanie. To nowy etap. Już jakiś czas temu Mercedes zapowiedział, że wszystkie modele, które do tej pory znaliśmy, otrzymają swoje odpowiedniki w wersji elektrycznej. Łącznie z kultową G klasą, która została zapowiedziana już kilka miesięcy temu.

Projekt, który zmieni świat?

Czekają nas ciekawe dni, miesiące i lata z elektromobilnością. VISION EQXX to projekt, który wyznaczył zupełnie inny poziom elektromobilności. Na koniec trudno się dziwić, w końcu tak wygląda przyszłość motoryzacji. Jakie jest Wasze zdanie na temat elektryków? Przekonaliście się do nich, czy spalinówki zajmują ważne miejsce w Waszych sercach? Zapraszamy do dyskusji na naszym Facebooku.

Źródło: Mercedes-Benz

Czytaj dalej:

Instruktor bez szans. Wypadek z udziałem L-ki [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *