Uncategorized

Audi e-tron GT zdobywcą prestiżowej nagrody

Audi świętuje! Model e-tron GT quattro zdobywcą tytułu World Performance Car w prestiżowym konkursie motoryzacyjnym World Car Awards. Gratulacje!

Samochody elektryczne niewątpliwie podbijają rynek motoryzacyjny. Z każdym rokiem wyniki sprzedażowe są coraz lepsze. Klienci są zachwyceni, co jest najlepszą opinią dla samochodu. Potwierdzeniem świetności omawianego modelu e-tron GT było rozdanie nagród, które miało miejsce 14 kwietnia w Nowym Jorku.

Po raz osiemnasty odbył się prestiżowy konkurs motoryzacyjny: World Car Awards. To ceremonia, którą nazywa się „Oscarami świata motoryzacji”. Nie bez powodu, ponieważ można ją uznać za największą i jedną z najważniejszych imprez w świecie samochodowym.

Audi e-tron GT

fot. Audi

Ponad 100 dziennikarzy z całego świata, którzy siedzieli w jury, dokładnie przetestowało samochody, które zakwalifikowały się do konkursu. Pojazdy poddawano różnym testom, które miały wyłonić ten jeden najlepszy na podstawie głosowania. Nominowane w kategoriach World Electric Vehicle of the Year, World Performance Car oraz World Car Design of the Year, e-tron GT quattro zdobyło finałowo tytuł World Performance Car.

Audi skysphere concept

fot. Audi

A to wszystko dzięki fantastycznym osiągom i designowi, obok którego nie można przejść obojętnie. Samochód już po swojej premierze budził mnóstwo emocji – zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Jak się okazuje, przekonano się do futurystycznego auta, które teraz podbija rynek motoryzacyjny.

Na koniec Oliver Hoffmann, członek zarządu AUDI AG ds. rozwoju technicznego podsumował:

Fakt, że e-tron GT quattro zdobywa tytuł „World Performance Car”, a tym samym nagroda ta trafia do Audi po raz piąty, napawa nas oczywiście wyjątkową dumą. E-tron GT quattro udowadnia, że mobilność elektryczna może być zrównoważona, dynamiczna i fascynująca jednocześnie. Nagroda ta, to najlepsze potwierdzenie słuszności naszego zaangażowania na rzecz mobilności elektrycznej.

Gratulacje!

Źródło: Audi

Czytaj dalej:

Rekordzista w rękach ITD. Przekroczył limit o 30 godzin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *