Uncategorized

Były czereśnie, teraz czas na bób. Ceny szokują!

Na stoiskach zaczyna pojawiać się bób. Internauci są zszokowani ceną. Sprzedawcy podkreślają, że wszystko przez cenę hurtową, która jest rekordowo wysoka.

Jakiś czas temu do internetu trafiły zdjęcia czereśni, a dokładniej ich cen, które wzbudziły lawinę komentarzy. Za owoce Polacy muszą zapłacić 260 złotych! Takich cen jeszcze nie było. Ekspert rynku żywności podkreślał, że powinniśmy zachować spokój, ponieważ to dopiero początek sezonu, więc zrozumiałe, że owoce są jeszcze droższe.

Niemniej jednak sprzedawcy mówili, że tak drogo jeszcze nie było. Ich słowa potwierdzają się, ponieważ na targu zaczyna pojawiać się bób. Warzywo znane i uwielbiane od lat. Za niektórych uważane za symbol lata. Jego cena również nie należy do łaskawych. Za kilogram klienci muszą zapłacić od 60 do 70 złotych.

Bób już w hurcie nie należy do najtańszych

Specjaliści mówią, że to dlatego, że cena w hurcie już jest wysoka. Osoba, która później ma w planach sprzedawać bób, zmuszona jest zapłacić 40-45 złotych za kilogram. Tutaj pojawia się podobna kwestia, jak w przypadku czereśni. Musimy pamiętać, że to dopiero początek sezonu. Ponieważ w miarę upływu czasu, jak warzywo częściej będzie się pojawiało, jego cena również powinna zacząć spadać.

bób

fot. Pixabay

Nie da się ukryć, że nastały trudne czasy. Ceny w sklepach szaleją, a to wszystko przez inflację, która osiąga rekordowe wartości. Co najgorsze, specjaliści zapowiadają, że to jeszcze nie koniec podwyżek! Polacy muszą przygotować się na wyższe ceny nie tylko w sklepach spożywczych, ale również na stacjach benzynowych.

Ponieważ jak wynika z prezentowanych prognoz, ceny paliwa z każdym tygodniem będą szły do góry. Cena za litr benzyny może przekroczyć rekordową wartość, czyli 8 złotych. Czas przygotować portfele!

Czytaj dalej:

Dwóch mężczyzn na dachu hotelu Marriott WIDEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *